ULUSLARARASI TAHKİM

Inopra, masraflı ve uzun süreli dava önlemleri almadan, tahkim ve arabuluculuk da dahil olmak üzere çeşitli alternatif anlaşmazlık çözme prosedürleri aracılığıyla sorunların çözümünde müşterilere tavsiyelerde bulunur.

Tahkim, tarafların niyetine öncelik veren sözleşmeye dayalı bir sistemdir. Taraflar yürürlükteki yasayı seçebilir ve deneyimli hakem tayin edebilir. Bu seçenek, ulusal mahkemelerde bulunmayan büyük bir lüks. Uyuşmazlık çözümleme amacıyla hakemlik seçmek için makul gerekçeler var. Taraflar, kendi hakemlerini, mahkemelerin üyelerini, yürürlükteki kendi kanunlarını ve tahkime ilişkin kuralları seçebilir. Bu unsurlar, taraflara davada ulaşamayacakları bir esneklik sağlar.

Hakemlik seçimi ve dava arasında karar verirken taraflar çok dikkatli olmalıdır. Tahkim ve dava arasındaki en büyük fark, tahkim işleminin, sözleşmelerden ve tarafların rızasından kaynaklanan çatışmalar üzerine kurulu olmasıdır. Genellikle taraflar, bir sözleşme yaparken gelecekte anlaşmazlığın ortaya çıkabileceğini düşünmezler. Bu noktada, Inopra; ticari veya yatırım antlaşması tahkimiyle karmaşık, yüksek değerli uluslararası ticari anlaşmazlıkların çözümünde kapsamlı bir deneyim sağlar.

Hukuksal uzmanlarımız, yerel ve uluslararası tahkim mahkemelerinden önce ve Uluslararası Ticaret Odası (ICC), Amerikan Tahkim Birliği (AAA), Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü Merkezi (ICDR), Londra Uluslararası Mahkeme gibi bireysel olarak hazırlanmış ADR işlemlerinde müşterilerini temsil etmektedir. Tahkim (LCIA), Uluslararası Yatırım Uyuşmazlıklarının Çözümü Merkezi (ICSID), Alman Tahkim Kurulu (DIS), Birleşmiş Milletler Uluslararası Ticaret Hukuku Komisyonu (UNCITRAL) tarafından yönetilen paneller ve diğerleri, yasal farklılıkların giderildiğinden emin olmak için mümkün olduğunca verimli bir şekilde.

TOP